Menu
Nyheder 11. august kl. 16:27
Første kamp for HS4
Kommende kampe
September 2017
2.
lørdag
10.00
O K S
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
Verninge IF
Bogense Stadion
2.
lørdag
10.00
Tommerup BK
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Brenderup Stadion
Verninge IF
Brenderup Stadion
2.
lørdag
11.00
Verninge IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Brenderup Stadion
Brenderup IF
Brenderup Stadion
2.
lørdag
11.30
Skamby BK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
Verninge IF
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
2.
lørdag
11.30
Ejby IK
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Brenderup Stadion
Verninge IF
Brenderup Stadion
2.
lørdag
12.00
Bogense G & IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
Bane 5 - 8 mands
Verninge IF
Bogense Stadion
Bane 5 - 8 mands
2.
lørdag
12.00
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Brenderup Stadion
Verninge IF
Brenderup Stadion
2.
lørdag
15.00
DSIO (2)
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 4
Provstegårdsskolen
Verninge IF
Provstegårdsskolen
3.
søndag
10.00
Verninge IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Hårby BK
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
søndag
10.00
Morud IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Ringe Stadion
Verninge IF
Ringe Stadion
3.
søndag
10.45
Strib IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Verninge IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
søndag
11.00
Verninge IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Ringe Stadion
Tåsinge f. B.
Ringe Stadion
3.
søndag
11.30
Allesø GF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Verninge IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
søndag
11.30
Ringe BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Ringe Stadion
Verninge IF
Ringe Stadion
3.
søndag
12.00
Ryslinge BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Ringe Stadion
Verninge IF
Ringe Stadion
6.
onsdag
18.30
Verninge IF
4 - 1
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 4
Verninge Stadion
OBH Nordfyn (2)
Verninge Stadion
7.
torsdag
18.30
Båring GF
livescore
5 - 5
Herrer
Senior
Herre S5, efterår 2017 • Pulje 1
Båring GF.s anlæg
Verninge IF
Båring GF.s anlæg
9.
lørdag
11.00
Skeby GF
2 - 2
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Skovløkkeskolen
Verninge IF
Skovløkkeskolen
10.
søndag
11.00
Verninge IF
3 - 3
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 4
Verninge Stadion
Korup IF
Verninge Stadion
10.
søndag
11.30
KB/KR70
12 - 3
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Verninge IF
Kerteminde Stadion
11.
mandag
18.30
Verninge IF
1 - 3
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 4
Verninge Stadion
Korup IF
Verninge Stadion
13.
onsdag
17.45
Verninge IF
3 - 7
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Verninge Stadion
Søhus Stige
Verninge Stadion
17.
søndag
11.00
Verninge IF
4 - 2
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Verninge Stadion
Sanderum BK
Verninge Stadion
17.
søndag
13.00
Verninge IF
6 - 1
Herrer
Senior
Herre S5, efterår 2017 • Pulje 1
Verninge Stadion
BIF/FHIF
Verninge Stadion
18.
mandag
18.30
Nr. Aaby IK
4 - 0
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 4
Nr.Aaby Idrætspark
Verninge IF
Nr.Aaby Idrætspark
20.
onsdag
17.50
Kerte GF
2 - 3
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 4
Kerte Stadion
Verninge IF
Kerte Stadion
23.
lørdag
10.00
Verninge IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Ringe Stadion
Gislev IF
Ringe Stadion
23.
lørdag
10.30
Verninge IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Nordfyns Bank Arena
Bogense G & IF
Nordfyns Bank Arena
23.
lørdag
10.30
Ringe BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Ringe Stadion
Verninge IF
Ringe Stadion
23.
lørdag
11.00
EGB
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Nordfyns Bank Arena
Verninge IF
Nordfyns Bank Arena
23.
lørdag
11.00
Aarslev BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Ringe Stadion
Verninge IF
Ringe Stadion
23.
lørdag
11.30
Otterup B & IK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Nordfyns Bank Arena
Verninge IF
Nordfyns Bank Arena
23.
lørdag
12.00
O K S
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Nordfyns Bank Arena
Verninge IF
Nordfyns Bank Arena
23.
lørdag
12.00
Verninge IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Ringe Stadion
Tåsinge f. B.
Ringe Stadion
23.
lørdag
13.00
Verninge IF
0 - 8
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Verninge Stadion
ØB
Verninge Stadion
23.
lørdag
13.30
Verninge IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Brenderup IF
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
15.00
Verninge IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
SSv Højfyn
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
15.30
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Verninge IF
Axel Knudsen Park
24.
søndag
10.00
Tarup/Paarup IF
0 - 1
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Home Tarup Park
Verninge IF
Home Tarup Park
24.
søndag
11.00
Verninge IF
livescore
0 - 12
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 4
Verninge Stadion
B1913 (2)
Verninge Stadion
24.
søndag
13.00
BBB
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 2
Fraugde Stadion
Verninge IF
Fraugde Stadion
24.
søndag
14.00
Verninge IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 2
Fraugde Stadion
MG & BK
Fraugde Stadion
24.
søndag
14.00
Brylle/Tommerup BK
4 - 1
Herrer
Senior
Herre S5, efterår 2017 • Pulje 1
Brylle Fritidscenter
Verninge IF
Brylle Fritidscenter
24.
søndag
14.30
Fraugde G & IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 2
Fraugde Stadion
Verninge IF
Fraugde Stadion
24.
søndag
15.00
Dalum IF (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 2
Fraugde Stadion
Verninge IF
Fraugde Stadion
27.
onsdag
18.00
Verninge IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 4
Verninge Stadion
Skallebølle Sportsklub
Verninge Stadion
30.
lørdag
10.00
Verninge IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Verninge Stadion
Søndersø BK
Verninge Stadion
30.
lørdag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Vestfalen Stadion
Verninge IF
Vestfalen Stadion
30.
lørdag
10.30
Bogense G & IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Verninge Stadion
Verninge IF
Verninge Stadion
30.
lørdag
11.00
Haarby BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Verninge Stadion
Verninge IF
Verninge Stadion
30.
lørdag
11.00
Verninge IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Vestfalen Stadion
Tåsinge f. B.
Vestfalen Stadion
30.
lørdag
11.30
Ringe BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Vestfalen Stadion
Verninge IF
Vestfalen Stadion
30.
lørdag
12.00
Verninge IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Verninge Stadion
Skeby GF
Verninge Stadion
30.
lørdag
12.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5
Vestfalen Stadion
Verninge IF
Vestfalen Stadion
30.
lørdag
13.00
Verninge IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Tommerup Stadion
Tommerup BK
Tommerup Stadion
30.
lørdag
13.00
Verninge IF
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Verninge Stadion
Vindinge BK
Verninge Stadion
30.
lørdag
13.30
Verninge IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Tommerup Stadion
Brenderup IF
Tommerup Stadion
30.
lørdag
13.30
Flemløse BK
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 4
Flemløse Stadion
Verninge IF
Flemløse Stadion
30.
lørdag
14.00
Hårby BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Tommerup Stadion
Verninge IF
Tommerup Stadion
30.
lørdag
15.00
Ejby IK
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 4
Ejby Stadion
Verninge IF
Ejby Stadion
30.
lørdag
15.30
Aarup BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Tommerup Stadion
Verninge IF
Tommerup Stadion