Menu
Nyheder 23. maj kl. 19:17
Dart vandt bronze Tillykke med den flotte placering
Kommende kampe
August 2016
28.
søndag
10.00
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter
Verninge IF
Korup Kultur- & Idrætscenter
28.
søndag
10.00
Verninge IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Ejby Stadion
Strib IF
Ejby Stadion
28.
søndag
10.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Ejby Stadion
Verninge IF
Ejby Stadion
28.
søndag
10.45
Verninge IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter
Strib IF
Korup Kultur- & Idrætscenter
28.
søndag
11.00
Ejby IK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Ejby Stadion
Verninge IF
Ejby Stadion
28.
søndag
11.30
Verninge IF
Kvinder
U13
U13 pige B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Verninge Stadion
Fortuna Svendborg
Verninge Stadion
28.
søndag
11.30
Verninge IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter
Korup IF
Korup Kultur- & Idrætscenter
28.
søndag
12.00
Verninge IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Ejby Stadion
Hårby BK
Ejby Stadion
29.
mandag
18.30
BBB (1)
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 1
Bellinge stadion
Verninge IF
Bellinge stadion
31.
onsdag
19.00
Verninge IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 1
Verninge Stadion
Assens FC
Verninge Stadion
September 2016
2.
fredag
18.30
Verninge IF
Herrer
Senior
Herre S5, efterår 2016 • Pulje 2
Verninge Stadion
Kerte GF
Verninge Stadion
3.
lørdag
10.00
MG & BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Verninge IF
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
10.00
Verninge IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M efterår 2016 • Pulje 2
Nr.Aaby Idrætspark
BBB
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
10.30
Dalum IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M efterår 2016 • Pulje 2
Nr.Aaby Idrætspark
Verninge IF
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
11.00
Verninge IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Tommerup BK
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
11.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M efterår 2016 • Pulje 2
Nr.Aaby Idrætspark
Verninge IF
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
11.30
Assens FC
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Verninge IF
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
11.30
Nr. Aaby IK
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M efterår 2016 • Pulje 2
Nr.Aaby Idrætspark
Verninge IF
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
12.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Verninge IF
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
12.00
Båring GF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M efterår 2016 • Pulje 2
Nr.Aaby Idrætspark
Verninge IF
Nr.Aaby Idrætspark